Św. Jadwiga w Kuźniczysku, grudzień 2012

W sobotę 24 listopada 2012 r. w Kuźniczysku „pojawiła się” św. Jadwiga Śląska. W środku wsi w otoczeniu czterech drzew dębów stanęła piękna kapliczka. Figurę św. Jadwigi z drewna dębowego wykonał w darze dla mieszkańców wioski znakomity rzeźbiarz Krzysztof Lewczak, który od paru lat w pracuje Kuźniczysku, gdzie zbudował swoją pracownię.

Kto uratuje zabytkowy kościół? – kwiecień 2012

Trzy lata temu z inicjatywy radnego Zbigniewa Pasiecznika, trzebnicka gmina podpisała umowę z przedstawicielami fundacji „Zamki i Rezydencje Dolnego Śląska”. Fundacja miała zająć się odrestaurowaniem zabytkowego, drewnianego kościoła w Kuźniczysku. Od tego czasu żadne działanie nie zostały podjęte, a w ubiegłym roku fundacja przestała istnieć.

Otwarcie Izby Tradycji Młynarskich – warsztaty Muzeów Domowych

W sobotę 14 kwietnia 2012r. w Kuźniczysku, z inicjatywy Polsko-Czeskiego Towarzystwa Naukowego oraz Państwa Eweliny i Mariusza Gryniuk zorganizowano terenowe warsztaty metodyczne na temat Idei Muzeów Domowych, popularyzacji tradycji historycznych Kuźniczyska, programu rewitalizacji i promowania wsi.

19-ty finał WOŚP, styczeń 2011

Podobnie jak w ubiegłym roku i teraz orkiestra grała także w Szkole Podstawowej w Kuźniczysku.  Jak nas poinformowała szefowa orkiestry Bożena Pieniądz w niedzielny poranek na kwestę wyszło, a nawet wyjechało 26 wolontariuszy. Dla dzieci z chorobami nerek zbierali w Kużniczysku, Biedaszkowie, Pęciszowie, Koczurkach, a także w Miliczu i we Wrocławiu.